Érdekes, hogy mennyire más szókészletet használnak egyes családok. Alicia, aki a szomszéd faluban au pair, egészen más szavakat ismer pár hét után mint én. Persze azért vannak egyező, megkerülhetetlen kifejezések, például hiszti vagy rosszaság ;)
Így ma is tanultam új szót, amely a drôle volt. Viccest jelent, de eddig nem hallottam még a családban. A Jóisten humora és a módja, hogy segítsen a tanulásban, hogy ma este vacsoránál Jude használta a szót. (:
-mert grimaszoltak egymással versengve, és Jude-nak mindig volt a tarsolyában egy még viccesebb grimasz :D ami amúgy mindig ugyanaz volt, és leginkább azért vicces, mert közben annyira nevetett, hogy már nem jött ki hang a torkán, csak rázkódott a válla ;)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése