Kedvelem a franciatanáromat, Julie-t, aki ma megtanított minket tökéletesen beszélni a francia nyelvet, vagyis két szót a mindent leíró izére, és az igét is, természetesen, izélni. Mostantól nincs olyan gondunk, hogy nem tudunk valamit megnevezni, illetve el lehet felejteni a kérdést a mondókád közben, miszerint hogy mondják ezt franciául?
Persze az izé volt az a szó, amit megérkezésem estéjén legalább 20-szor hallottam. Azért csak 20-szor, mert csak egy ember volt itthon ;) 5 fős családban amúgy ez a szám simán 100-ra ugrik naponta.
Kedvelem a többieket is a nyelvórán. Pihentető velük ott lenni. Továbbá nagyon vicces, hogy a portugálok, mivel megértik a franciát -de nem beszélik, azt gondolják, hogy a portugált mindenki megérti :D És annyira természetesen beszélnek hozzám portugálul, hogy... hogy semmit sem értek :D Szerencsére nem így van ez a franciával. Habár beszélni még mindig akadozós, a megértés egyre kevesebb erőfeszítést igényel.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése