2015. október 5., hétfő

mille-pattes

Milyen lehet, ha az embernek 100 lába van? Mit száz? Ezer!
Kíváncsivá váltam. Vajon hány lába van  valójában a százlábúnak? Magyarországon száz, Franciaországban ezer? Vagy mindenki téved? Vajon valaki számolta már valaha nagyjából? Csak úgy hozzávetőlegesen... Nem lenne most erre időm, hiába.
Ma volt először az órán, hogy olyan nyelvtant vettünk, ami új volt nekem. Ez jó dolog. Mert ismételni hasznos, de unalmas.
Nincs ezer lábam, még száz se, de a kettővel jót futottam ma. Ha akarom, most már nézhetem úgy, hogy 3 nap alatt 2-szer futottam. Ez vállalható arány :D

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése