2015. szeptember 4., péntek

le cartable

Vannak dolgok, amiket nem értek.
Ilyen például a cartable. A gyerekek ilyen bőrönd-táskával járnak iskolába, óvodába. Van, amelyik hátizsákként is funkcionál, de van, amelyik effektíve gurulós bőrönd. Tökéletesen antipraktikus, révén az út a sulihoz egy erdei ösvényen vezet át. Az is fura, hogy a szó hímnemű, tökre nőneműnek tűnik.
Nem értem azt sem, hogy hogy lehet egy ház ennyire koszos. Én azt értem és látom és csinálom, hogy mennyi elfoglaltság 3 gyerkő, de nem tudom elképzelni, hogy pl. nálunk otthon valaha csak fele ilyen mocsok lett volna.
Azt sem értem, hogy egy család, aki éjszakára indítja el a mosó- és a mosogatógépet, mert éjszaka olcsóbb az áram (ez már majdnem sváb vonás ;) ) miért nem figyel egyáltalán a kajára, és dob ki naponta mininum egy tálca paradicsomot.
Nem látom értelmét a combközépig érő kapunak, kerítésnek. A gyerekek is át tudnak mászni rajta, egy illetéktelen behatolót max abban akadályozna meg, hogy beálljon az autójával az udvarra... Bár végülis ez hasznos, kellemetlen, ha arra ér haza az ember, hogy nem tud beállni az udvarra.
Azt sem értem, hogy lehet úgy élni, hogy az ember ennyire rossz kajákat eszik. Iszonyat király fűszereik vannak, de valamiért nem használják...
Sosem fogom megérteni, hogy a tv miért jó. Bár e kérdés szempontjából mindegy, hogy melyik országban vagyok.

(beszélgetés miatt, ez a bejegyzés nem landolt az interneten tegnap.)

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése